Hoşgeldiniz, giriş yapmak için tıklayın.

Animelerden duyduğunuz güzel sözler

Re: Animelerden duyduğunuz güzel sözler

Mesajgönderen celmcacil » 11 Mar 2012, 16:34

Death Note'dan hatırladıklarımı şöyle bir toparladım.

Ryuk: This world is...
Yagami Light: Rotten.

Misa: Rem… I wish Light would love me… I want Light to be happy…

L: Kill me if you can.

Yagami Light: If we catch Kira, he is evil. If he rules the world, he is justice.

L: Whatever you say, I'm still taking your cake.

Ryuk: I can understand them, because they can exchange that money for tons of apples.

Yagami Light: You can’t ever win if you’re always on the defensive, to win, you have to attack.

Misa: If Light were Kira... That would be... Wonderful! I am grateful to Kira for killing the people who killed my parents... Light being Kira? It would make me love him even more!

L: Amane’s obsessive love toward Yagami Raito is just about all we’ve figured out.

Yagami Light: Let's catch Kira… together.

Yagami Light: Exactly as planned.

Misa: I would never dream about living in a world without Light!
L: Yes, it would be dark...

L: Will you be eating that cake?... Say what you want, but I will be taking the cake.

Yagami Light: A bunch of hopeless fools…

L: Let’s value our lives.

L: I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.

L: Risking your life and doing something that could rob you of your life are exact opposites.

Misa: A pretend boyfriend, right? That's a good start. I'm sure you'll fall in love with me for real one day.

Kiyomi Takada: All the messages from Kira I have conveyed to you in the past as well as everything I will tell you in the future will become the law of this world.

Teru Mikami: You're not God… you're trash!

Near: Nobody can tell what is right and what is wrong; what is righteous and what is evil. Even if there is a god… …and I had his teachings right before me, I would think it through… …and decide if that was right or wrong myself.

Ryuk: You have lost, Light. Didn't I say in the beginning... when you die, the one who'll write your name down in a notebook will be me. That is... the deal between the Shinigami... and the first human to get their hands on the note in the human world. Once you enter the prison, I don't know when you'll die. It's annoying to wait... Your life is already over. You'll die here. Well, it was good while it lasted… We killed some boredom, didn’t we? We did some various and interesting things…
En son celmcacil tarafından 11 Mar 2012, 21:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Üye Seviye 1
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen jinxleus » 11 Mar 2012, 18:12

celmcacil yazdı:Death Note'dan hatırladıklarımı şöyle bir toparladım.

Ryuuku the Death: This world is...
Yagami Light: Rotten.

Misa: Rem… I wish Light would love me… I want Light to be happy…

L: Kill me if you can.

Yagami Light: If we catch Kira, he is evil. If he rules the world, he is justice.

L: Whatever you say, I'm still taking your cake.

Ryuk: I can understand them, because they can exchange that money for tons of apples.

Yagami Light: You can’t ever win if you’re always on the defensive, to win, you have to attack.

Misa: If Light were Kira... That would be... Wonderful! I am grateful to Kira for killing the people who killed my parents... Light being Kira? It would make me love him even more!

L:Amane’s obsessive love toward Yagami Raito is just about all we’ve figured out.

Yagami Light: Let's catch Kira… together.

Yagami Light: Exactly as planned.

Misa: I would never dream about living in a world without Light!
L: Yes, it would be dark...

L: Will you be eating that cake?... Say what you want, but I will be taking the cake.

Yagami Light: A bunch of hopeless fools…

L: Let’s value our lives.

L: I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.

L: Risking your life and doing something that could rob you of your life are exact opposites.

Misa: A pretend boyfriend, right? That's a good start. I'm sure you'll fall in love with me for real one day.

Kiyomi Takada: All the messages from Kira I have conveyed to you in the past as well as everything I will tell you in the future will become the law of this world.

Teru Mikami: You're not God… you're trash!

Near: Nobody can tell what is right and what is wrong; what is righteous and what is evil. Even if there is a god… …and I had his teachings right before me, I would think it through… …and decide if that was right or wrong myself.

Ryuk: You have lost, Light. Didn't I say in the beginning... when you die, the one who'll write your name down in a notebook will be me. That is... the deal between the Shinigami... and the first human to get their hands on the note in the human world. Once you enter the prison, I don't know when you'll die. It's annoying to wait... Your life is already over. You'll die here. Well, it was good while it lasted… We killed some boredom, didn’t we? We did some various and interesting things…

Türkçe meali *134

Üye Seviye 1

Mesajgönderen peresoso » 12 Mar 2012, 01:18

Hey! Sence insanlar ne zaman ölür?
Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vuruldukları zaman mı?
Hayır.
Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı?
Hayır.
Zehirli bir mantardan yapılma bir çorba içtiklerinde mı?
Hayır.
Unutuldukları zaman.

Hiluluk - One Piece

Üye Seviye 2
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen celmcacil » 12 Mar 2012, 20:12

jinxleus yazdı:Türkçe meali *134

Ryuk: Bu dünya...
Yagami Light: Çürümüş.

Misa: Rem… Light'ın beni sevmesini istiyorum... Light'ın mutlu olmasını istiyorum...

L: Yapabilirsen öldür beni.

Yagami Light: Eğer Kira'yı yakalarsak, o kötüdür. Eğer dünyayı yönetirse, adalettir.

L: Ne dersen de, yine de kekini alıyorum.

Ryuk: Onları anlayabiliyorum, çünkü o parayı tonlarca elmayla değiştirebiliyorlar.

Yagami Light: Hep savunmada olursan asla kazanamazsın, kazanmak için saldırmak zorundasın.

Misa: Light Kira olsaydı... Bu... Harika olurdu! Ailemi öldürenleri öldürdüğü için Kira'ya minnettarım... Light'ın Kira olması? Bu benim onu daha çok sevmemi sağlardı!

L: Vardığımız tek sonuç, Amane'nin Yagami Light'a olan takıntılı aşkı.

Yagami Light: Kira'yı yakalayalım... beraber.

Yagami Light: Tam planlandığı gibi.

Misa: Light'ın olmadığı bir dünyada yaşamayı hayal bile edemiyorum!*
L: Evet, karanlık olurdu.
(*Light İngilizce'de ışık demek.)

L: O keki yiyecek misin?... Ne istediğini söyle ama keki ben alacağım.

Yagami Light: İflah olmaz aptallar sürüsü...

L: Hayatlarımıza değer biçelim...

L: Başka şekilde oturamıyorum. Diğer insanların oturduğu gibi oturursam düşünme kapasitem %40 düşüyor.

L: Hayatını riske atmak ve hayatını mahvedecek bir şey yapmak tamamen zıt şeyler.

Misa: Erkek arkadaş taklidi, öyle mi? İyi bir başlangıç. Eminim bir gün gerçekten bana aşık olacaksın.

Kiyomi Takada: Kira'nın geçmişte sana ilettiğim tüm mesajları, gelecekte sana söyleyeceğim her şey gibi, bu dünyanın kuralı olacak.

Teru Mikami: Sen Tanrı değilsin...İşe yaramazın tekisin!

Near: Neyin doğru neyin yanlış olduğunu, neyin erdemli neyin kötü olduğunu kimse söyleyemez. Varsa tanrı bile... ... ve önümde onun öğrettikleri vardı, düşünürüm... ve doğru ya da yanlış olduğuna kendim karar veririm.

Ryuk: Kaybettin Light. Sana başta söylememiş miydim... öldüğünde deftere adını yazan ben olacağım diye... Bu... Ölüm Meleği ile... insanların dünyasında deftere dokunan ilk insan arasında bir anlaşmadır. Hapse girdiğinde ne zaman öleceğini bilemeyeceğim. Beklemek sinir bozucu... Hayatın zaten sona erdi. Burada öleceksin. Şey, devam ederken iyiydi... Biraz sıkıntı giderdik, değil mi? Değişik ve ilginç şeyler yaptık...

Üye Seviye 1
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen direncefe » 12 Mar 2012, 20:20

dostum bu lafların hangisi güzel ve anlam ifade ediyor ki hepsini yazmışsın ? karakterlerin normal konuşmaları bunlar.2-3 tanesi anlam ifade ediyor
Resim

OnePiece-18
Kullanıcı avatarı

Ödüller: 3
Aktif Üye Sıkı Takipçi Konuşkan Üye

Mesajgönderen shiroyasha » 12 Mar 2012, 20:35

Biraz güneşlenmek için dışarı çıkıyorum.Hayatını bu karanlık yerde yaşadıktan sonra herkesin unuttuğu güneşi!Nerede olursan ol,ne kadar korkarsan kork güneş yerinde.Senin güneşin bulutlarla örtüldüğünden göremiyorsun.Ama gökyüzünü izlemeye devam edersen, birgün bulutların açıldığını göreceksin.Bu yüzden onu gözden kaybetmemek için gökyüzüne bakmayı asla bırakmamalıyız. Dik durmalı, göğe bakmalı ve hayatını yaşamaya devam etmelisin !!!
Sakata Gintoki

OnePiece-7
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen dmc3 » 12 Mar 2012, 21:10

Tamam birader anladık Death Note hayranısın bize öyleyiz.. inan bana bu forumdaki herkes öyle ama böyle post atarsan aksine seriden nefret ettirirsin *134 o zaman bende T.T.G.L. 'ın son bölümü altyazısını çekeyim yapıştırayım mantık ne ki ?? buraya en beğendiğin olmassa olmaz..seni derinden etkileyen sözleri yazacaksın ki biz de okuyalım.

Sen benim kim olduğumu sanıyorsun lann !!(Tenten Toppa Gurren Lagann // Simon & Kamiya)
Resim
Spoiler: Göster
dmc3.myanimelist.net
mydramalist.com/dramalist/dmc3

Üye Seviye 6
Kullanıcı avatarı

Konum: körde bilir yolunu testi bardak kırığından bellidir

Mesajgönderen celmcacil » 12 Mar 2012, 21:22

Kusura bakmayın. Kendimce güzel bulduğum replikleri toparlayıp yazdım ancak jinxleus çevirisini isteyince aynı mesajın çevirisini bir daha atmak durumunda kaldım. Toplu bir halde bulunmasının hoş olacağını düşünmüştüm fakat rahatsızlık verdiyse, bu tarz başlıklarda daha kısa ve öz mesajlar yazmaya çalışırım.

Üye Seviye 1
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen computeroo » 12 Mar 2012, 21:31

celmcacil yazdı:Kusura bakmayın. Kendimce güzel bulduğum replikleri toparlayıp yazdım ancak jinxleus çevirisini isteyince aynı mesajın çevirisini bir daha atmak durumunda kaldım. Toplu bir halde bulunmasının hoş olacağını düşünmüştüm fakat rahatsızlık verdiyse, bu tarz başlıklarda daha kısa ve öz mesajlar yazmaya çalışırım.

anlayışa bak hayran kaldım *177
Resim

Shounen 15
Kullanıcı avatarı

Ödüller: 4
Aktif Üye Sıkı Takipçi Yardım Sever Üye Konuşkan Üye

Mesajgönderen lordfire » 12 Mar 2012, 21:39

Bu dünyada henüz kimsenin görmüş olmadığı birşey var.
Bu nazik ve tatlı bir şey.
Muhtemelen görülüp buluna bilseydi onu herkes isterdi.
Bu yüzden Dünya herhangi birinin ona ulaşabilmesini engellemek için, onu sakladı...
Ama bir gün birisi onu bulacak.
Onu bulması beklenen kişi aynı zamanda onu bulacak kişi olacak.
Olması gereken bu.

Ryuuji & Taiga (Toradora)

Üye Seviyesi 24
Kullanıcı avatarı

Ödüller: 2
Aktif Üye Sıkı Takipçi

Mesajgönderen direncefe » 12 Mar 2012, 21:42

celmcacil yazdı:Kusura bakmayın. Kendimce güzel bulduğum replikleri toparlayıp yazdım ancak jinxleus çevirisini isteyince aynı mesajın çevirisini bir daha atmak durumunda kaldım. Toplu bir halde bulunmasının hoş olacağını düşünmüştüm fakat rahatsızlık verdiyse, bu tarz başlıklarda daha kısa ve öz mesajlar yazmaya çalışırım.

ben de hayran kaldım. *177
Resim

OnePiece-18
Kullanıcı avatarı

Aktif Üye Sıkı Takipçi Konuşkan Üye

Mesajgönderen FrighTeNeR » 12 Mar 2012, 22:39

GinTama - "Shiroyasha Koutan"

Katsura:
-Buraya kadar mı?
-Düşmanın eline geçmektense gerçek savaşçılar gibi harakiri yapmalıyız!
Gintoki:
-Aptal aptal konuşma!
-Kalk.
-Hayatını nasıl güzel bir şekilde sonlandıracağını düşünecek zamanın varsa...
-...sonuna kadar nasıl yaşayacağını düşünmen gerekmez mi?
Tepede Beyaz Bir Saray, Sarayda Soytarı Bir Kral,
Kara Haber Onun İşi, Sıra Kimde?
Kanlı Resimler Ressamı, Sergide İnsan Mezarı,
Satılık Olan Karanlıktır Çerçevede...

Shounen 13
Kullanıcı avatarı

Ödüller: 1
Sıkı Takipçi

Mesajgönderen Juracule » 12 Mar 2012, 23:49

peresoso yazdı:Hey! Sence insanlar ne zaman ölür?
Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vuruldukları zaman mı?
Hayır.
Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı?
Hayır.
Zehirli bir mantardan yapılma bir çorba içtiklerinde mı?
Hayır.
Unutuldukları zaman.

Hiluluk - One Piece

Çok çok güzel *177

OnePiece-2
Kullanıcı avatarı

Ödüller: 1
Çizim Yarışması Birincisi

Mesajgönderen KimPossible » 13 Mar 2012, 02:52

Lucy:

Ateş yiyebilmek ve yumrukların alev alması...

Happy:

Bir ejderin ciğeri ateş kusabilir.
Bir ejderin pulları alevlerle başa çıkabilir.
Ve bir ejderin pençeleri alevler ile kaplanabilir.

Fairy Tail Natsu hakkındaki konuşmalar.Okadar güzel olmasada beni bu animeye çeken sözlerdir.Paylaşıyım dedim *162

Vocaloid 02
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen dmc3 » 13 Mar 2012, 16:55

KimPossible birader imzandandaki gif hangi seriden ? kızlar gerçekten çok kawaii *162

Lakin imzanda yer alan "yazı metnine" kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorumm !! *136
Resim
dmc3.myanimelist.net
mydramalist.com/dramalist/dmc3

Üye Seviye 6
Kullanıcı avatarı

Konum: körde bilir yolunu testi bardak kırığından bellidir

Mesajgönderen computeroo » 13 Mar 2012, 17:14

dmc3 yazdı:KimPossible birader imzandandaki gif hangi seriden ? kızlar gerçekten çok kawaii *162

Lakin imzanda yer alan "yazı metnine" kesinlikle ve kesinlikle katılmıyorumm !! *136

imza da ki söze neden se bende aşırı katılıyorum *142

anime ye gelince "lucky star" he bide şu var ki anime aşırı ağır bir dile sahip yani izlemek istiyorsan yüksek bir miktar anime izlemişliğiniz olması gerekir yoksa anlama bakımından çok geride kalıp sadece izlemiş bölümlere bakmış olursunuz.

ben izliyordum 4. bölümü geçtim ama anlam bakımından hiç bir halt anlamadığım için anlaya bilecek düzeye gelmeye çalışıyorum *140
Resim

Shounen 15
Kullanıcı avatarı

Ödüller: 4
Aktif Üye Sıkı Takipçi Yardım Sever Üye Konuşkan Üye

Mesajgönderen KimPossible » 13 Mar 2012, 22:49

dmc3 yazdı:KimPossible birader imzandandaki gif hangi seriden ? kızlar gerçekten çok kawaii *162

Anime adı Lucky Star eğlenceli fakat ağır bir anlatıma sahip 'computeroo' nun dediği gibi.Aşağıdaki videoyu izlerseniz nasıl bir anime olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
İmzadaki söze gelicek olursak herkesin şahsi fikri saygı duyarım *149

Vocaloid 02
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen T0bi » 13 Mar 2012, 22:59

biraz önce düşünüyordum animeyi sormayı özelden ^^ Mavi saçlı bücüre çok yakışmış o ben ^^ Çok tatlı olmuş ^^

İmzandaki yazıya gelirse, evet cinsel haz duyulmaması lazım... Peki duymayan var mı, nerde o baba yiğit !? Çok dürüst bir şekilde söylüyorum bazen kendimi kaybediyorum, garip garip şeyler düşünüyorum ama sorun bende değil diye kendimi avutuyorum... Belki izlediğim veya takip ettiğim serilerdedir sorun... (Manavda öyle karpuz görmüyorum be...)
"Jintan, I love you. By Love, I mean "I want to marry you" type.."<3

Resim

Vocaloid 14
Kullanıcı avatarı

Aktif Üye Sıkı Takipçi Paylaşımcı Üye

Mesajgönderen KimPossible » 13 Mar 2012, 23:19

T0bi yazdı:biraz önce düşünüyordum animeyi sormayı özelden ^^ Mavi saçlı bücüre çok yakışmış o ben ^^ Çok tatlı olmuş ^^

İmzandaki yazıya gelirse, evet cinsel haz duyulmaması lazım... Peki duymayan var mı, nerde o baba yiğit !? Çok dürüst bir şekilde söylüyorum bazen kendimi kaybediyorum, garip garip şeyler düşünüyorum ama sorun bende değil diye kendimi avutuyorum... Belki izlediğim veya takip ettiğim serilerdedir sorun... (Manavda öyle karpuz görmüyorum be...)

Dediklerine katılıyorum özellikle şu en sonda yazdığın gülmekten öldürdü beni *149

Vocaloid 02
Kullanıcı avatarı

Mesajgönderen cryinwise » 14 Mar 2012, 03:51

Samurai Champloo
Okuru: Hiçbir ölüm ardında güzel bir ceset bırakmaz.

Gintama
Bansai: Başkalarına kolayca ihanet edenlerle yoldaş olacak kadar cömert değiliz.

Rurouni Kenshin
Kenshin: Okubo-san, on yıl öncesine göre çok bitkin görünüyorsun.
Okubo: Yeni bir devri geliştirmek, eski bir devri yıkmaktan çok daha zor. Nedeni bu.

Hakuoki Shinsengumi Kitan
Hijikata: Bakufu'nun içindeki korkaklardan ve siz lanet onilerden bıktım artık. Sahte miyim ben? Öyleyse ne olmuş? Bu lanet olasıca zaman boyunca zaten hep sahte bir savaşçıymış gibi davranıldım. Ama ne olursa olsun, inandığım şeyleri hiç değiştirmedim. Sahte olmamın bir önemi yok. Eğer kendim gibi dövüşürsem gerçeğe dönüşürüm. Rasetsu olarak seni yenersem ondan sonra ben.. ondan sonra biz gerçek birer oni olacağız!

Saraiya Goyou
Kendin beceremediğin işi başkasına öğretme, İchi.

Death Note-1
Kullanıcı avatarı

ÖncekiSonraki

Dön Anime Genel Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir